Тваринний світ

Рослинний та тваринний світ

Наші опитування

Що Вам більше подобоється в нашому парку?

Багатий тваринний світ: біля водоймища, на його берегах, живуть черепахи, ящірки, жаби. Світ птахів налічує 144 види, у водоймищі водиться 26 видів риб.

Загалом обліковано 209 видів хребетних, що представляють 62 родини 5 класів, у тому числі: 12 видів, внесених до Червоної книги України.

За результатами інвентаризації, на території парку обліковано 3 види земноводних, 6 видів плазунів та 30 видів ссавців.

З числа ссавців на даній території мешкають їжак звичайний, бурозубка звичайна, заєць-русак, миша польова, хом'як сірий, полівка звичайна, стадна, руда; ондатра, єнотовидний собака, лисиця, кабан, козуля, борсук, яких можна зустріти у лісових хащах або побачити свіжорозритий шар грунту, що свідчить про місце годівлі диких кабанів.  Іноді на узліссі може пощастити побачити обережне сімейство косуль. 

Крім цього, до кордонів парку приурочені місця проживання видів тварин, занесених до Червоної книги України: махаон, подалірій, гадюка степова, жовтобрюхий полоз, гоголь, мишівка південна, нічниця ставкова і інші. 

Гадюка степова перебуває під особливою охороною Бернської конвенції. Приносить користь, знищуючи мишоподібних гризунів та саранових.

Серед багатої фауни птахів: чапля сіра, дзига, лебідь-шипун, сова вухата, зозуля, одуд, дятел великий строкатий і малий, вертихвістка, сорока, сойка, жайворонок польовий і чубатий, плиска біла, грач, сіра ворона, кам'янка звичайна та інші.

Сіра чапля – одна з найбільш відомих водних птахів. Живе на різнотипових водоймах, що поросли очеретом, у лісах, в заплавах річок, або недалеко від водойми.

Одним з представників пернатих є лебідь-шипун – найкрасивіший вид царства пернатих: граціозно вигнута шия, гордо піднята голова, білосніжне оперення. М'які і плавні рухи цих птахів нікого не залишають байдужим. Вид занесений до Червоної книги України.

На території регіонального ландшафтного парку «Клебан-Бик» чисельність лебедів зростає з кожним роком. Адже кожен раз лебеді повертаються з підрослим потомством.

Для людини лебеді символізують відродження, цнотливість, чистоту і досконалість, а також уособлюють красу і романтику, що викликано їх витонченою статурою, умінням красиво літати і гордо плавати.

Наші контакти

Начальник відділу рекреації та екологічної освіти:
+38 050 185-75-82
+38 095-504-55-59

 85142, Україна
Донецька область,
Костянтинівський район
селище Олександро-Калинове,
вулиця Крупської, 3

 parkkleban-byk@ukr.net

Зараз на сайті

На сайті 22 гостей та користувачі відсутні

UkrNET - поисково-информационный ресурс Новости и объявления вашего города - ВсеВести.com UaFind - каталог сайтів \ пошукова система, розкрутка сайту бесплатно, реєстрація в каталозі, білий каталог сайтів сотовые телефоны

Корисні посилання

Департамент екології та природних ресурсі Донецької ОДА    Мін. природи України   Донецька ОДА

Сайт розробленній веб студієй "Олеена" на базі шаблона компанії L.THEME