Перша допомога при укусі змії

Зберігайте спокій і негайно пошліть кого-небудь за медичною допомогою або, при можливості, викличте швидку допомогу самостійно.
Щоб уповільнити поширення отрути в організмі, обмежте рухомість потерпілого. Відразу після укусу забезпечте потерпілому повний спокій в горизонтальному положенні. Забезпечте повну нерухомість ураженої ноги, прибинтувавши її до здорової. При укусі змії в руку зафіксуйте її в зігнутому положенні.
При укусі змії необхідно відразу ж почати відсмоктування ротом отрути з ранки. Для цього треба стиснути зубами тканину навколо ранки, видавлюючи і одночасно висмоктуючи її, а витягнуту рідину швидко спльовувати. Продовжувати цю процедуру слід протягом 15-20 хвилин. Це дозволяє видалити з організму потерпілого від 20 до 50 відсотків отрути. Не бійтеся допомагати вкушеному змією, це небезпечно. По-перше, ви відразу спльовуєте отруту, а по-друге, кількість отрути, яка може потрапити через рот в ваш організм, настільки мала, що не зробить токсичної дії.
Ранку продезінфікуйте (йодом, зеленкою), накладіть пов’язку, що давить на місце укусу, яку в міру розвитку набряку періодично послабляйте, щоб вона не врізалася в м’які тканини.
Давайте потерпілому пити більше чаю, води. Рясне пиття сприяє виведенню отрути з організму.
При укусі змії НЕ МОЖНА:
Розрізати місце укусу хрестоподібно або вирізати уражену ділянку.
Припікати ранку розпеченими на вогні предметами, вугіллям від багаття, порохом.
Накладати джгут вище місця укусу.
Приймати алкоголь.