Правила поведінки в парку КлебанБик

1. Бережливе відношення до природи — одне з головних правил поведінки туристів. Ніколи не забувайте, що подорожуючи, Ви знаходитеся в гостях у свого вірного друга — Природи. Тому не робіть нічого такого, що є неприйнятним робити в гостях. Отримавши моральне задоволення від краси природи, залишіть місце свого відпочинку кращим, ніж Ви його застали.

2. Щорічно на території регіонального ландшафтного парку «Клебан-Бик» встановлюються періоди тиші: з 15 травня по 15 червня, або з 1 по 30 червня. В цей час відбувається розмноження птахів і тварин, тому відвідування забороняється.

3. Знаходячись на відпочинку не слід забувати, що і на природі існують правила поведінки, яких треба неухильно дотримуватися. На території зон стаціонарної рекреації регіонального ландшафтного парку «Клебан-Бик» ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

— розведення вогнищ, стоянка авто-, мототранспорту в непередбачених місцях, проїзд і прохід сторонніх осіб, прогін свійських тварин, пересування механічних транспортних засобів, інші види штучного шумового впливу, що перевищують установлені нормативи;
— залишати упаковки з пластмаси, пластика, консервні банки і скляні пляшки, вони украй руйнівно діють на природний фон. На своєму прикладі покажіть, що захистити природу не так вже складно, якщо дотримувати елементарні норми поведінки. Беріть з собою спеціальний мішок для сміття, його ви викинете після приїзду в смітник;
— усі види лісокористування, а також заготівля кормових трав, лікарських та інших рослин, зривання квітів, збір насіння, випасання худоби, вилов і знищення диких тварин, порушення умов їх оселення;
— залишати домашніх тварин без нагляду;
— під’їзд на плавучих засобах з працюючим двигуном, розміщення човнів і рибальських знарядь на пляжі.

4. Для розведення багаття використовуйте тільки сухі гілки, не можна рубати живі дерева і навіть залишати на них які-небудь відмітини, не забивайте цвяхи в живі дерева.

5. Ходіть по стежинам і доріжкам.

6. Не рвіть квіти. Зірвані рослини швидко загинуть і не дадуть насіння. Не буде насіння — не буде і квітучих рослин.

7. Не ловіть метеликів. Вони прикрашають природу і опилюють рослини.

8. Не руйнуйте мурашники. Мурашки по соломинці довго будують свій будинок, будь-яку працю треба поважати. Мурашки — санітари лісу, вони не дають сильно розмножуватися комахам-шкідникам.

9. Не чіпайте пташині гнізда — потривожені птахи можуть покинути гніздо, а прим’ята трава або зламана гілка зроблять його помітним для хижаків.

10. Не чіпайте змій. І тоді вони вас теж не чіпатимуть. Жодна змія, що знаходиться при повному розумі, ніколи перша не нападе на людину. Дивіться під ноги і уникайте місць, де змії люблять грітися — старі вирубки, зруйновані хати і колодязі, уступи на скелях. Поступіться дорогою!

11. Не залишай сміття в лісі. Пам’ятай: це будинок для тварин, в ньому повинно бути чисто.

12. Беріть тільки фотознімки, залишайте тільки сліди, вбивайте тільки час.

Постарайтеся запам’ятати нехитрі правила, дотримуватися яких зовсім нескладно:

Рослинами та квітами можна скільки завгодно милуватися, але ні в якому разі не можна зривати і тим більше брати в рот незнайомі рослини. Деякі рослини, якщо взяти їх у руки, викликають сильне подразнення шкіри, яке може тривати кілька тижнів. Є й отруйні рослини, отрута яких не менш небезпечна, ніж зміїна.

З грибами, знайденими вами у лісі, теж потрібно бути дуже обережними. Збирайте тільки відомі вам гриби і обов’язково покажи зібрані гриби тому, хто в них розбирається. Коли гуляєте по лісі, не чіпайте поганки: вони дуже отруйні.

Не пийте сиру воду з водойми: річки, озера або струмка.

Для захисту від укусів комах (кліщів, ос, бджіл, комарів), вирушаючи на прогулянку в ліс, одягайте довгі штани, сорочку з довгими рукавами і обов’язково головний убір. Відкриті ділянки тіла намажте засобом, що відлякує комах.

Пам’ятайте, що запахи одеколонів, парфумів та іншої парфумерії сильно приваблюють комах.

Якщо збираєтеся ночувати в наметі, подбайте про сітку, яка захищає від комарів, та засоби, що відлякують комах.

В спекотну погоду не можна довгий час перебувати на сонці без одягу, головного убору і сонцезахисних окулярів можна отримати тепловий удар або сонячні опіки. Ніколи не дивіться прямо на сонце навіть протягом нетривалого часу у вас від цього може погіршитися зір.