Рослинний світ

Рослинний та тваринний світ

Наші опитування

Що Вам більше подобоється в нашому парку?

На території парку зростає понад 600 видів рослин, з яких 36 занесені до Червоної книги України і 7 занесені до Європейського червоного списку.

Весняні первоцвіти, милі квіточки - вісники весни, прагнуть дотягнутися до сонячних променів, їм не страшні заморозки, вони не бояться раптового весняного снігу. Своєю красою радують недовго, в червні вже не знайдете цієї краси.

Брандушка різнокольорова зацвітає в березні-квітні і цвіте майже місяць. З усіх весняних рослин це найніжніше створіння природи. Після холодної зими, разом з невпевненими і трепетними паростками, вносить в оновлений світ світло і радість.

Шафран сітчастий - квіти родини півникових. Їх ще називають крокусами. Зустрічаються в різних біотопах – степах, луках, лісах. Потребує відкритого сонячного місця і рихлого ґрунту.

Іриси ростуть на теплих, кам'янистих, вапнякових схилах заввишки 10-15 см. Порівняно великі квіти синювато-лілові або жовті.  Цвітуть в травні-червні. Оптимальні умови розвитку - глинисто-піщаний грунт з домішкою кам'яного щебеню. Прекрасно переносить прямі сонячні промені.

Мигдаль степовий, невеликий кущ родини трояндових. Цвіте у березні-травні, одночасно з появою листя. Всі частини рослини отруйні.

Тюльпа́н дібровний - рідкісна багаторічна трав'яниста рослина родини Лілійних. Занесений до Червоної книги України. Квітне у квітні-травні, плодоносить у червні. Полюбляє помірно зволожені ґрунти, тому зростає у байрачних лісах, заплавних дібровах, чагарниках.

Шипши́на — багаторічна рослина родини Розових, посухостійка. Зростає на кам'янистих схилах, відслоненнях пісковику і граніту, на кам'янистих ділянках степу.

На території парку зростає 7 видів шипшини, один з яких, шипши́на доне́цька, рідкісний і занесений до Червоної книги України та Європейського червоного списку.

Окрім гарних квітів шипши́на має цілющі плоди, багаті на вітамін С.

Простріл, або в народі сон-трава, весняний первоцвіт. Цвіте до появи розетки прикореневого листя великими поодинокими квітками у вигляді дзвіночків фіолетового, білого або жовтого кольору. Особливу красу цій квітці надає густе сріблясте «оперення» пелюсток. Квітка внесена до Червоної книги України і охороняється державою.

Верхні ділянки схилів покриті різними видами полину, а також чебрецем. На підошві виступів добре розвинена лугова рослинність. Зокрема: перстач гусячий, герань лугова, конюшина, м'ята, підбіл звичайний (мати-й-мачуха). Ще нижче по схилу до самої берегової кромки водосховища - зелені стрічки водоохоронних лісових насаджень, створених людиною.

Переважає рослинність багатотравно-ковилових степів, байракових лісів і кам'янистих відслонень. Зокрема у парку знайдено 12 видів ковили, з них 2 види занесені до Європейського червоного списку та всі види - до Червоної книги України.

Підніжжя гряди і балки займають діброви і сухий байрачний ліс, де переважають дуб та ясень, а також до них додаються клен і липа. Далі підлісок, він негустий, в ньому глід, кизильник і бузина. Після лісу йде верхня степова частина схилу, перед яким напівкругла шапка пагорба навскіс прорізана світло-коричневими оголеннями древніх порід і місцями до блиску відполіровані часом, скельні ділянки.

Пестять душу і погляд, біжать під вітром срібні хвилі ковили на збережених цілинних шматочках степу. 

Зменшення за останнім часом пасовиського навантаження, викликало швидкі відновлювальні процеси і підвищення рівня степового різноманіття.

Наші контакти

Начальник відділу рекреації та екологічної освіти:
+38 050 185-75-82
+38 095-504-55-59

 85142, Україна
Донецька область,
Костянтинівський район
селище Олександро-Калинове,
вулиця Крупської, 3

 parkkleban-byk@ukr.net

Зараз на сайті

На сайті 90 гостей та користувачі відсутні

UkrNET - поисково-информационный ресурс Новости и объявления вашего города - ВсеВести.com UaFind - каталог сайтів \ пошукова система, розкрутка сайту бесплатно, реєстрація в каталозі, білий каталог сайтів сотовые телефоны

Корисні посилання

Департамент екології та природних ресурсі Донецької ОДА    Мін. природи України   Донецька ОДА

Сайт розробленній веб студієй "Олеена" на базі шаблона компанії L.THEME