Захистімо диких тварин

4 жовтня світова громадськість відзначала Всесвітній день диких тварин, що має за мету привернути увагу суспільства до проблем охорони і збереження звірів у природі.

В Україні налічується понад 45 тис. видів фауни, серед яких чимало рідкісних. До Червоної книги внесено 542 види тварин, які охороняються законом і потребують особливої турботи. Проте антропогенний вплив на довкілля невпинно зростає і є однією з головних причин, які ведуть до руйнації екологічних систем, а відтак негативно позначається на житті тварин у дикій природі.
В регіональному ландшафтному парку «Клебан-Бик» особлива увага спрямована на охорону і збереження таких рідкісних видів як видра річкова, козуля, дикий кабан, зайці, для яких зима – сувора пора року, тому що в цей час багато джерел харчування вичерпуються коли вкриваються снігом. Тварини проводять зиму по-різному. Багатьом із них доводиться переживати численні незручності: тріскучі морози і снігопади заважають диким тваринам шукати їжу.
Тому, з настанням суворої зими, працівниками державної служби охорони регіонального ландшафтного парку «Клебан-Бик» здійснюються заходи по підгодівлі диких тварин, а також проводяться рейди з виявлення випадків браконьєрства.

Ситуація з масовим зникненням видів дикої фауни і флори в глобальних масштабах гірше, ніж передбачалося раніше. Популяції загрозливих видів за останні 40 років скоротилися вдвічі. Це стосується ссавців, птахів, рептилій, амфібій і риб, середнє скорочення популяцій яких становить 52%. Популяції видів, що мешкають в прісних водоймах, скоротилися ще більше — на 76%.
Люди вирубують ліси швидше, ніж вони відновлюються, видобувають більше риби в морях і океанах, ніж ті здатні відтворювати, викачують з-під землі більше води, ніж поповнюється дощами, і викидають в атмосферу більше парникових газів, ніж здатні поглинути океани і ліси.

Найбільшою загрозою біологічній різноманітності вважається втрата і деградація природних середовищ існування різних видів, причина яких у непомірному споживанні ресурсів планети людством.

Живучи в міських джунглях, багато хто з нас ніколи навіть не бачив як виглядають дикі тварини вживу. Безсумнівно, світ диких тварин України дуже багатий. Він приваблює своєю красою і різноманітністю своїх мешканців. В даний час як дорослі, так і діти часто цікавляться життям диких тварин, їх звичками, поведінкою, способами добування їжі, місцями проживання, а багато кого навіть цікавлять питання одомашнення диких тварин.

Більшість диких тварин України проживають в лісах і більшість з них – це небезпечні тварини, хижаки, об’єкти промислу і розведення. Але всіх їх об’єднує одна мета – виживання, за яку вони постійно борються.

Наприклад: сніг, який випадає, спресовується (трамбується) й утворює пласт, по якому легко рухаються вовки і бродячі собаки і в який провалюються копитні тварини і звірі. Знесилені козулі та олені спускаються з гір до людських помешкань, де менший сніг і де є надія на наш захист. Люди, переважно, із розумінням ставляться до цього і захищають диких тварин від собак, перев`язують рани, підгодовують – і за це їм велике спасибі!
Але, на превеликий жаль, трапляються і нелюди-браконьєри, які незважаючи, що в копитних скоро з`явиться потомство, що полювання заборонено на всій території України, на штрафи, піднімають зброю на беззахисних тварин. Хотілося б нагадати шановним мисливцям, що полювання на території регіонального ландшафтного парку «Клебан-Бик» заборонено. Стримуйте свої емоції та дайте можливість перезимувати диким тваринам.

Адміністрація регіонального ландшафтного парку «Клебан-Бик» звертається до небайдужих людей із проханням допомагати в охороні і захисті диких тварин у цей важкий для них період. Не залишаймось байдужими, шановні краяни.