Про парк

Рослинний та тваринний світ

Наші опитування

Що Вам більше подобоється в нашому парку?

Клебан-БикРегіональний ландшафтний парк Клебан-Бик Костянтинівського району створено рішенням Донецької обласної ради № 23/11-256 від 29.02.2000 року на площі 1874,0 га з метою збереження унікальних природних комплексів і об'єктів водосховища Клебан-Бик і прилеглих ділянок. Рішенням Донецької обласної ради № 4/2-37 від 23.05.2002 року територія парку була збільшена до 2142,0 га за рахунок включення природних територій Білокузьминівка і урочища Стінки Рішенням № 4/31-775 від 23.12.2005 року територія парку знову збільшена на 758,1 га і тепер становить 2900,1 га.

Парк знаходиться в Костянтинівському і Бахмутському районах Донецької області.

Створено парк без вилучення земель у землекористувачів.

На території парку Ви познайомитеся з неповторними ландшафтами, яскравими фарбами квітучих степів, світом тварин і рослин, про існування яких Ви, може бути, і не здогадувалися. І це не дивно, адже багато хто з них, з побоювання повного знищення, занесені до Червоної книги України. Єдиним шляхом для збереження зникаючих видів флори і фауни є створення заповідних територій, на яких встановлюються конкретні обмеження на ведення господарської діяльності.

Територія парку являє собою барвисту, нібито гірську місцевість по обидва береги Клебан-Бикського водосховища, розташованого в гирлі річки Бичок (притока річки Кривий Торець).

Охоронювані природні комплекси мають велике наукове значення, з їх допомогою вирішуються і практичні проблеми. На охоронюваних територіях раритетні рослини і тварини не тільки зберігаються, а й розмножуються і це дає можливість здійснювати їх розселення.

Геоморфологічний компонент природного ландшафту парку характеризується з'єднанням гряд, останців, густиною і глибиною ерозійних розчленовувань, оголеністю корінних порід, які виступають на денну поверхню суцільними грядами. Це свідчить про те, що дану територію в кам'яновугільний період покривало неглибоке тепле море. До нас дійшли сліди незвичайного розквіту живих компонентів минулого ландшафту у вигляді скам'янілих решток рослин, коралів і молюсків.

Витоки назви йдуть в глиб століть. Ці пагорби бачили тисячолітнє царство скіфів, яких змінили гуни. На ці, що підносяться над степом пагорби, з повагою дивилися сармати, хозари, печеніги. На половців водив в ці краї свої дружини київський князь Володимир. За версією істориків, по цих місцях пролягав шлях дружини новгород-сіверського князя Ігоря, описаний в Слові о полку Ігоревім». Зараз про минулі часи нагадують кам'яні статуї скіфів на в'їзді в парк.

Сподіваємося, що Ви отримаєте задоволення від знайомства з нашим парком і у Вас з'явиться бажання піклуватися про рідну землю, щедру на красу чарівної природи з неповторними видами Донбасу!

Схема РЛП Клебан бик

Наші контакти

Начальник відділу рекреації та екологічної освіти:
+38 050 185-75-82
+38 095-504-55-59

 85142, Україна
Донецька область,
Костянтинівський район
селище Олександро-Калинове,
вулиця Крупської, 3

 parkkleban-byk@ukr.net

Зараз на сайті

На сайті 20 гостей та користувачі відсутні

UkrNET - поисково-информационный ресурс Новости и объявления вашего города - ВсеВести.com UaFind - каталог сайтів \ пошукова система, розкрутка сайту бесплатно, реєстрація в каталозі, білий каталог сайтів сотовые телефоны

Корисні посилання

Департамент екології та природних ресурсі Донецької ОДА    Мін. природи України   Донецька ОДА

Сайт розробленній веб студієй "Олеена" на базі шаблона компанії L.THEME