Правила поведінки на природно-заповідний території та біля водоймищ

ПРАВИЛА
поведінки на території зони стаціонарної рекреації
регіонального ландшафтного парку "КлебанБик"

 

 1. Бережливе відношення до природи одне з головних правил поведінки туристів. Ніколи не забувайте, що подорожуючи, Ви знаходитеся в гостях у свого вірного друга Природи. Тому не робіть нічого такого, що є неприйнятним робити в гостях. Отримавши моральне задоволення від краси природи, залишіть місце свого відпочинку кращим, ніж Ви його застали.
 2. Важливим законодавчим актом, який регламентує діяльність природноохоронних територій та об`єктів є Закон України "Про природнозаповідний фонд України", який прийнято в 1992 році. За порушення встановлених правил природокористування туристи можуть бути притягнуті до юридичної (дисциплінарної, адміністративної, цивільної або кримінальної) відповідальності.
 3. Відповідно до ст.91 КУАП за порушення правил перебування в об`єктах природнозаповідного фонду передбачено штраф від 9 до 24 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
 4. Щорічно на території регіонального ландшафтного парку "КлебанБик" встановлюються періоди тиші: з 15 травня по 15 червня, або з 1 по 30 червня. В цей час відбувається розмноження птахів і тварин, тому відвідування забороняється.
 5. Знаходячись на відпочинку не слід забувати, що і на природі існують правила поведінки, яких треба неухильно дотримуватися. На території зони стаціонарної рекреації регіонального ландшафтного парку "КлебанБик" ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
  • розведення вогнищ, стоянка авто, мототранспорту в непередбачених місцях, проїзд і прохід сторонніх осіб, прогін свійських тварин, пересування механічних транспортних засобів, інші види штучного шумового впливу, що перевищують установлені нормативи;
  • залишати упаковки з пластмаси, пластика і жерсть, а також консервні банки і скляні пляшки, вони украй руйнівно діють на природний фон. На своєму прикладі покажіть, що захистити природу не так вже складно, якщо дотримувати елементарні норми поведінки. Беріть з собою спеціальний мішок для сміття, його ви викинете після приїзду в смітник чи спалите;
  • усі види лісокористування, а також заготівля кормових трав, лікарських та інших рослин, зривання квітів, збір насіння, випасання худоби, вилов і знищення диких тварин, порушення умов їх оселення;
  • знаходитися на території зони стаціонарної рекреації у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу);
  • залишати домашніх тварин без нагляду;
  • користування рослинним і тваринним світом, що призводять до порушення природних комплексів: мисливство, рибальство, збирання колекційних та інших матеріалів, за винятком матеріалів, необхідних для виконання наукових досліджень;
  • застосування звуковідтворювальних приладів та пристроїв при знаходженні на території зони стаціонарної рекреації;
  • приносити та застосовувати вибухові речовини, вогнепальну, пневматичну та іншу стрілецьку зброю;
  • під'їзд на плавучих засобах з працюючим двигуном, а також розміщення човнів і рибальських знарядь на береговій території зони стаціонарної рекреації, зокрема на пляжі;
  • забороняється будьяка господарська діяльність, що не пов'язана з цільовим призначенням цієї зони або може шкідливо вплинути на стан природних комплексів та об'єктів зони стаціонарної рекреації.
 6. Зазначені в пункті 5 дії кваліфікуються як незаконні, а винні несуть відповідальність згідно із законами України (штраф від 6 до 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, ст.85 КУАП).
 7. Для розведення багаття використовуйте тільки сухі гілки, не можна рубати живі дерева і навіть залишати на них якінебудь відмітини.
 8. Не забивайте цвяхи в живі дерева, що б щось повісити, натягнути і т.п. Спробуйте спочатку вбити абикуди собі... Якщо сподобається тоді вперед.
 9. Пам'ятаєте, що окрім вас в лісі знаходяться тисячі живих істот, для яких він є будинком. Ви б адже не стали розкидати сміття в гостях або псувати меблі?
 10. Не зривайте і не толочіть рослини, вони можуть бути занесені в Червону книгу і знаходяться під охороною держави.
 11. Не розводьте багаття поряд з лісовій гущавині, особливо це небезпечно під кронами дерев, на сухій траві, в хвойному лісі, у вітряну погоду. Пожежа в лічені години може погубити ліс, на відновлення якого можуть піти сторіччя. Ретельно гасіть багаття перед відходом, завжди заливайте його водою! З іскри, як відомо, займеться полум'я, а вода поряд, не лінуйтеся!
 12. Ходіть по стежинам і доріжкам. Пам'ятайте: у траві і в лісовій підстилці мешкає багато маленьких тварин, яких можна ненавмисно роздавити. Крім того, від ходьби ущільнюється грунт, оголяється коріння дерев, гинуть рідкісні рослини.
 13. Не рвіть квіти. Зірвані рослини швидко загинуть і не дадуть насіння. Не буде насіння не буде і квітучих рослин.
 14. Не беріть в ліс музику. Дайте відпочити собі і іншим від звуків. Крім того, не забувайте про звірів і птахів, які просто страждають від цього, маючи чутливіші вуха. Подумайте про бідних земляних черв'яків, кротів і мишей! Або хоч би пригадаєте, як викидаються на берег кити від техногенних звуків може, хоч це примусить вас залишити музичний ящик удома.
 15. Не рвіть павутину, краще простежте, як павук полює.
 16. Не ловіть метеликів. Вони прикрашають природу і опилюють рослини. Пам'ятайте: метелика погубити легко, досить потримати його в руці, і з його крилець опадуть луски, він не зможе більше літати.
 17. Не руйнуйте мурашники. Мурашки по соломинці довго будують свій будинок, будьяку працю треба поважати. Мурашки санітари лісу, вони не дають сильно розмножуватися комахамшкідникам.
 18. Не збивайте неїстівні гриби, вони теж потрібні лісу. Неїстівні для людини, вони служать їжею багатьом тваринам.
 19. Не чіпайте пташині гнізда. Якщо побачили гніздо з яйцями або пташенятами, то постарайтеся тихенько піти. Пам'ятайте: потривожені птахи можуть покинути гніздо, а прим'ята трава або зламана гілка зроблять його помітним для хижаків.
 20. Не чіпайте змій. І тоді вони вас теж не чіпатимуть. Жодна змія, що знаходиться при повному розумі, ніколи перша не нападе на людину. Дивіться під ноги і уникайте місць, де змії люблять грітися старі вирубки, зруйновані хати і колодязі, уступи на скелях. Поступіться дорогою!
 21. Не залишай сміття в лісі. Пам'ятай: це будинок для тварин, в ньому повинно бути чисто.
 22. Беріть тільки фотознімки, залишайте тільки сліди, вбивайте тільки час.
 

Постарайтеся запам'ятати нехитрі правила, дотримуватися яких зовсім нескладно:

 • Рослинами та квітами можна скільки завгодно милуватися, але ні в якому разі не можна зривати і тим більше брати в рот незнайомі рослини. Деякі рослини, якщо взяти їх у руки, викликають сильне подразнення шкіри, яке може тривати кілька тижнів. Є й отруйні рослини, отрута яких не менш небезпечна, ніж зміїна.
 • З грибами, знайденими вами у лісі, теж потрібно бути дуже обережними. Збирайте тільки відомі вам гриби і обов'язково покажи зібрані гриби тому, хто в них розбирається. Коли гуляєте по лісі, не чіпайте поганки: вони дуже отруйні.
 • Не пийте сиру воду з водойми: річки, озера або струмка.
 • Для захисту від укусів комах (кліщів, ос, бджіл, комарів), вирушаючи на прогулянку в ліс, одягайте довгі штани, сорочку з довгими рукавами і обов'язково головний убір. Відкриті ділянки тіла намажте засобом, що відлякує комах.
 • Пам'ятайте, що запахи одеколонів, парфумів та іншої парфумерії сильно приваблюють комах.
 • Якщо збираєтеся ночувати в наметі, подбайте про сітку, яка захищає від комарів, та засоби, що відлякують комах.
 • В спекотну погоду не можна довгий час перебувати на сонці без одягу, головного убору і сонцезахисних окулярів можна отримати тепловий удар або сонячні опіки. Ніколи не дивіться прямо на сонце навіть протягом нетривалого часу у вас від цього може погіршитися зір.

Наші контакти

Начальник відділу рекреації та екологічної освіти:
+38 050 185-75-82
+38 095-504-55-59

 85142, Україна
Донецька область,
Костянтинівський район
селище Олександро-Калинове,
вулиця Крупської, 3

 parkkleban-byk@ukr.net

Зараз на сайті

На сайті 76 гостей та користувачі відсутні

UkrNET - поисково-информационный ресурс Новости и объявления вашего города - ВсеВести.com UaFind - каталог сайтів \ пошукова система, розкрутка сайту бесплатно, реєстрація в каталозі, білий каталог сайтів сотовые телефоны

Корисні посилання

Департамент екології та природних ресурсі Донецької ОДА    Мін. природи України   Донецька ОДА

Сайт розробленній веб студієй "Олеена" на базі шаблона компанії L.THEME