Пожежа

С настанням сухої спекотної погоди розпочинається випалювання сухої трави та стерні. Мотиви у «паліїв» різні — це і повсякденне дитяче хуліганство, і елементарна необережність тих, хто кидає непогашені цигарки чи залишає палаючі багаття без нагляду. У деяких є і добрі наміри, допомогти швидше вирости свіжій траві. В результаті трава горить практично скрізь, випалюючи молоду лісову рослинність, пошкоджуючи господарські і житлові споруди, вбиваючи мільярди дрібних тварин і нерідко переходячи в серйозні лісові пожежі. Трапляється й таке, що через підпал сухої трави гинуть люди.
Пожежа не збільшує кількість поживних речовин в ґрунті, навпаки — призводить до суттєвого зниження ґрунтової родючості. Спалювання трави є одним з головних джерел викидів вуглекислого газу до атмосфери.
Адміністрація регіонального ландшафтного парку «Клебан-Бик» попереджає громадян, що чинним природоохоронним законодавством заборонено спалювання сухої рослинності, стерні та будь-якого сміття. За такі порушення передбачена адміністративна відповідальність.
Cпалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, загрожувати знищенню будівель та споруд житлового сектору.
Дбаючи про чистоту обійсть, господарств, населених пунктів, не нашкодьте довкіллю та своєму здоров’ю!