Дружківські скам'янілі дерева

Геологічна пам’ятка природи «Дружківські скам’янілі дерева», площею 1 га, представляє осодливу цінність як унікальне оголення залишків скам’янілих дерев у пісковиках.

Площа ділянки не велика, а цінність її величезна.

Цей заповідний об’єкт увійшов до переліку найвизначніших геологічних пам’яток природи України.

На денній поверхні цієї площі є виходи верхньої частини наймолодшої свити кам’яногоугільного періоду, яка має назву «Араукоритова».

Характерна риса виходів — наявність потужних шарів пісковиків з останками скам’янілих древніх рослин. Вік цих виходів близько 295 — 300 млн. років, а назва походить від останків древніх рослин — араукарій, які мають вигляд фрагментів стовбурів скам’янілих дерев, окремі з яких досягають у довжину 2 метра, а впоперек 1 метр.

Такий уламок — справжній камінь. Але як він схожий на дерево! Він буквально нічим не відрізняється від щойно відпиляного шматка соснового стовбура: такий же колір добре висушеного дерева, таеими ж повздожніми лініями порізана його поверхня.Але незвичайна тяжкість, блискучі кристалики кварцу говорять про те, що це камінь.

Цікаво, що деякі з уламків зберегли не тльки форму, а й внутрішню структуру рослини, за допомогою якої можна впізнати араукарію — досить рідкісне в наш час вічно зелене хвойне дерево.