Еколого-просвітницька діяльність

Ми проводимо багато еколого-просвітницьких заходів: тематичні уроки, конкурси, семінари, конференції, виставки, які допомагають людині ставитися до природи та екології дбайливо, з розумінням як влаштований цей світ і як легко його зруйнувати.

Тематичні уроки

Фахівціями з екологічної освіти підготовлено низку нових та оновлені існуючі підбірки еколого-просвітницьких заходів, які проводяться в учбових закладах міст і районів. Попередньо розроблені тематичні уроки доповнені фотографічними і мультимедійними матеріалами. Діяльність регіонального ландшафтного парку «Клебан-Бик» всебічно сприяє вихованню покоління поціновувачів природи в місцях проживання і, саме з цією метою, в останні роки збільшено перелік послуг, пов’язаних з пропагандою і вивченням багатої природної складової.

 

Співробітники відділу рекреації та екологічної освіти проводять бесіди з рибалками та відвідувачами парку про пожежну безпеку, про заборону влаштування звалищ сміття, про заходи безпеки та правила поведінки на природно-заповідній території, про відзначення Всесвітніх і Міжнародних екологічних свят, про кліщів та як вберегтися від них, про правила поведінки на льоду.

 

Відвідування навчальних закладів області – основна мета роботи відділу. Учні міст Костянтинівка, Бахмут, Дружківка, Торецьк, Покровськ та прилеглих селищ завжди радо зустрічають гостей, беруть активну участь в конкурсах та вікторинах, а особливо радіють сувенірним подарункам з символікою парку.

Лекції

Степи, переліски, девон – дивина і назва така загадкова.

Від тюрок дісталася видно вона, а кажуть – це слово безодня.

Он річечка в´ється немовби змія, у ставі ж води, як у морі!

Над нею шумлять очерет, осока — для птахства таке тут роздолля!

На схилах волошки, кермек, ковила і шавлій квітуючих море.

Це, друзі, маленька Вітчизна моя, це щастя моє, моя доля.

Всеукраїнський фестиваль «З країни в Україну»

Всеукраїнський фестиваль «З країни в Україну» розвиває і поширює українську культуру. Волонтери, музиканти та народні умільці відкривають для мешканців невеликих міст красу і унікальність рідної культури. А ми прйняли участь з метою розповісти про заповідні міста рідного краю, про те, що і вдома можна гарно відпочити, милуватися рослинним та тваринним світом, дихати чистим повітрям і зберігати всю цю красу для нащадків.

 

Донецька область, завдяки своєму географічному розташуванню, багата на унікальні території та природні об’єкти, які потребують охорони. Неможливо залишатися байдужим, дивлячись на чарівні казкові ландшафти або на беззахисну тварину з розумними сумними очима.

 

Завжди треба розглядати будь-яку можливість збільшити загальну площу природно-заповідного фонду регіону. Керівними документами подальшого розвитку заповідної справи є Програми охорони навколишнього природного середовища та забезпечення екологічної безпеки Донецької області, в яких передбачаються конкретні заходи з підтримки регіональних ландшафтних парків, проведення різнопланових наукових досліджень на заповідних територіях, створення нових і забезпечення режиму охорони існуючих територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Посади дерево миру

Кожного року до «Дня довкілля» фахівцями парку проводиться висадження молодих саджанців дерев та кущів. До участі в заході залучаються учні шкіл, громадські організації, представники ЗМІ. Кожен, хто висадив зелену рослину, ніколи не завдасть їй шкоди, не знищить, а навпаки буде оберігати і привчати до цього інших.